NextLife RPG Macedonia

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


Форум
   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Известувања

Овде ќе се достави се поврзано со серверот

34Возила на сервер...
Саб Дек 17, 2016 2:28 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Support

Секој проблем што го имате на сервер со account или било што пријавете го тука.

44Хакиран/Забораве...
Нед Дек 04, 2016 12:31 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Roleplay Gaming [ RPG ]

Сите правила, дискусии и новости ке ги најдете тука. Строго мора да се почитуват овие правила

11Бои за корисисте...
Нед Дек 04, 2016 12:35 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Помош

Доколку ви е потребна помош може да побарате тука.

11Vehicle Color ID...
Нед Дек 04, 2016 12:39 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Идеи и предлози

Кажете ги вашите идеи и предлози за сервер

11Правила во овој ...
Нед Дек 04, 2016 12:42 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

NextLife™

Тука може да најдете повеќе за NL™ исто така може да пофалите или да се пожалите на некого

22Пофалби и поплак...
Нед Дек 04, 2016 12:49 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Warning

Сите играчи кои ќе добијат опомена на сервер (5 опомени = бан)

11- Правило -
Нед Дек 04, 2016 12:50 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Банирани

Сите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан

11- Правило -
Нед Дек 04, 2016 12:52 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Барање Унбан

Доколко мислете дека заслжувате унбан поставете тука

11- Правило -
Нед Дек 04, 2016 12:53 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Кршење правила

Тука може да пријавите доколку некој прекршува правила.

11OOC навреди и пц...
Нед Дек 04, 2016 12:58 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Лидер Борд

Овде ќе се избираат лидери исто така може и да се пожалите од некој лидер

11Пријави / Поплак...
Нед Дек 04, 2016 1:00 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Скриптање

Сите заинтерсирани кој сакат да научат да скриптат може тука да научат.

33Време за заклучу...
Нед Дек 04, 2016 1:03 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Апликација за Админ [OPEN]

Апликациите се отворени , доколку сакате да се пријавите може да се пријавите од 1 до 1339 . Пораката мора да биде цитрирана

12Апликација за Ад...
Саб Дек 17, 2016 2:31 pm
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Апликација за GameMaster [OPEN]

Овде можете да аплицирате за Гамемастер од 1-3

11Апликација за Ga...
Чет Дек 08, 2016 11:27 am
Karadzov Видете го последното мислење
Нема нови мислења

11Апликација за ли...
Чет Дек 08, 2016 1:57 pm
Karadzov Видете го последното мислење

Statistics

   
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Регистрирани членови: Никој
Legend : [ Moderators ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistics
Statistics

Нашите членови се испратиле точно 25 мислења

Постојат b>5 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Delevstefan

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Чет Дек 08, 2016 2:09 pm  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Нед Јун 24, 2018 1:01 am