NextLife RPG Macedonia

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


  Време за заклучување на темите !

  Share
  Karadzov
  Karadzov
  Admin

  Број на мислења : 26
  Join date : 2016-12-04

  Време за заклучување на темите !

  Пишување by Karadzov on Нед Дек 04, 2016 1:03 pm


  Времето на дискусија во бордот скриптање, ќе биде најмалку 3 дена,
  Покорисна скрипта/мапа/гамемод 4 дена, туторијал 4 дена. Откако
  ќе помиат овие денови на заклучување модератор ја заклучува тема-
  та, а доколку е отсутен, би требало да заклучува АДМИН.

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 3:09 am