NextLife RPG Macedonia - Portal

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


Latest topics

» Апликација за Админ [OPEN]
Саб Дек 17, 2016 2:31 pm by Karadzov

» Возила на сервер
Саб Дек 17, 2016 2:28 pm by Karadzov

» СЕРВЕР ИП АДРЕСА
Саб Дек 17, 2016 1:24 pm by Karadzov

» Апликација за лидер [OPEN]
Чет Дек 08, 2016 1:57 pm by Karadzov

» Апликација за GameMaster [OPEN]
Чет Дек 08, 2016 11:27 am by Karadzov

» Време за заклучување на темите !
Нед Дек 04, 2016 1:03 pm by Karadzov

» НАЈКОРИСНИ ГАМЕМОДОВИ
Нед Дек 04, 2016 1:03 pm by Karadzov

» Барам/Давам/Проблем !
Нед Дек 04, 2016 1:02 pm by Karadzov

» Пријави / Поплаки за лидери
Нед Дек 04, 2016 1:00 pm by Karadzov

Keywords

Кој е он-лајн?

In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Чет Дек 08, 2016 2:09 pm

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 
Возила на сервер

Саб Дек 17, 2016 2:28 pm by Karadzov

На опен ќе бидете тп каде што има возила на бај , При тоа ќе ги паркирате на паркинг која кола нема да е паркирана на паркинг ке биде избришана од страна на овнер

СЕРВЕР ИП АДРЕСА

Нед Дек 04, 2016 12:22 pm by Karadzov

ИП : 79.141.127.244:7778


Winter UPDATE | NLRPG v1.1 | WE

Нед Дек 04, 2016 12:33 pm by Karadzov

Winter UPDATE :


Додадена е команда желба во која си пишите своја желба


Додадени се елки , на повеќе места


Додадена е команда /stavikapa за да ја ставите капата и , /stavikapa за да ја извадите капата .


Додадени се скрипти од страна и …


[ Full reading ]

Top posters

Мај 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Statistics

Нашите членови се испратиле точно 25 мислења in 23 subjects

Постојат b>5 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Delevstefan

Сега е точно Пон Мај 21, 2018 2:58 pm