NextLife RPG Macedonia

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


  Winter UPDATE | NLRPG v1.1 | WE

  Share
  Karadzov
  Karadzov
  Admin

  Број на мислења : 26
  Join date : 2016-12-04

  Winter UPDATE | NLRPG v1.1 | WE

  Пишување by Karadzov on Нед Дек 04, 2016 12:33 pm

  Winter UPDATE :

  Додадена е команда желба во која си пишите своја желба

  Додадени се елки , на повеќе места

  Додадена е команда /stavikapa за да ја ставите капата и , /stavikapa за да ја извадите капата .

  Додадени се скрипти од страна и горе каде пишува Merry Christmas

  НАПОМЕНА: Со тек на време ке бидат ставени и други зимски работи , серверот се отвора вечер во 20 часот

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 3:10 am