NextLife RPG Macedonia

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


  Барам/Давам/Проблем !

  Share
  Karadzov
  Karadzov
  Admin

  Број на мислења : 26
  Join date : 2016-12-04

  Барам/Давам/Проблем !

  Пишување by Karadzov on Нед Дек 04, 2016 1:02 pm

  Доколку барате некоја скрипта користете го ова:

  Ваше име презиме
  Каква скрипта/слично:
  Слика/Видео:

  Доколку имате некој при скриптање(буг и слично):

  Ваше име презиме
  Каков проблем имате
  Слика/Видео:

  Насловот мора да биде:

  Доколку давате нешто [ДАВАМ]: ваш текст
  Доколку барате нешто [БАРАМ]: ваш текст

  НАПОМЕНА: Секој непотребен коментар, секоја неправилно
  отворена тема ќе биде заклучена а доколку се дава нешто во
  темата ќе биде избришана од страна на МОДЕРАТОРОТ

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 3:08 am