NextLife RPG Macedonia

IP : 79.141.127.244:7778 Добредојдовте на официјалниот форум на NextLife . Правила на овој форум се следните : Несмее пцовки и теми кои не се поврзани со серверот . Несмее да се користи латинска подршка на форумот . NextLife


  Правило за барање на модератор

  Share
  Karadzov
  Karadzov
  Admin

  Број на мислења : 26
  Join date : 2016-12-04

  Правило за барање на модератор

  Пишување by Karadzov on Нед Дек 04, 2016 12:30 pm


  ________Пријава__________
  Ваше име и презиме на сервер:
  Ваш ницк на форум:
  На што сте лидер:
  Доказ дека сте лидер (задолжително):
  Кој админ ви има дадено лидер:
  Дали имате придружник(Втор Лидер) / Кој е вториот лидер:
  Доколку сте биле пред тоа на нешто другo лидер пополнете тука за да се отстрани модератор од старата функција:

  Барање за модератор (подфорум/борд)!

  ________Пријава__________
  Ваше име и презиме на сервер:
  Ваш nick на форум:
  Зошто мислите дека треба да се модератор:
  Линк од бордот (задолжително):

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 3:09 am